Leczenie owrzodzeń żylnych

Owrzodzenia żylne wynikają najczęściej z przewlekłej niewydolności żylnej, która prowadzi do powstawania otwartych ran w okolicach stóp oraz kostek. Urazom najczęściej towarzyszy ból, liczne przebarwienia, cienka oraz podrażniona skóra, a także wysięk o nieprzyjemnym zapachu. Rany najczęściej nie chcą się goić, co sprawia, że potrzebują profesjonalnego leczenia. Zaniedbanie w tej kwestii może powodować powiększenie się infekcji, a w skrajnych przypadkach nawet zagrażać życiu. Warto więc znaleźć odpowiednią klinikę, która zajmie się w kompleksowy sposób leczeniem owrzodzeń żylnych danego pacjenta.

Kiedy leczyć owrzodzenia żylne?

Jak rozpoznać, że dana rana to owrzodzenie żylne? Ważny jest czas gojenia się, jeżeli skaleczenie goi się i z czasem znika, prawdopodobnie nie mamy do czynienia z owrzodzeniem. To bowiem utrzymuje się na skórze cały czas i jest schorzeniem przewlekłym. Wszystkie niepokojące objawy powinniśmy skonsultować z lekarzem lub udać się do profesjonalnej kliniki. Centrum Flebologii to specjalistyczny gabinet w Warszawie, gdzie specjaliści posiadają duże doświadczenie w leczeniu owrzodzeń żylnych. Dobiorą oni najlepsze metody terapii, uwzględniając stan zdrowia pacjenta, a także stopień zaawansowania rany.

Ile kosztuje leczenie owrzodzeń?

Leczenie owrzodzeń to przede wszystkim troska o własne zdrowie, szczególnie jeżeli zmiany są bardzo zaawansowane. Koszty leczenia ustalane są zawsze indywidualnie z pacjentem, biorąc pod uwagę wykorzystane terapie, a także ewentualne leczenie farmakologiczne. Centrum Flebologii oferuje swoim klientom bardzo korzystne ceny, wszystko w trosce o zdrowie pacjenta. Specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania i wyjaśnią, w jaki sposób przebiegać będzie terapia. Leczenie to inwestycja w siebie oraz własne zdrowie. Owrzodzenia żylne mogą zostać w pełni wyleczone, potrzeba jednak profesjonalnej opieki medycznej.